Teklif Al
Bir projeniz mi var ?
İlgilendiğiniz alan(lar)ı seçin formu doldurun, talep ettiğiniz hizmet(ler) hakkında detaylı
bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim
İlgilendiğiniz Hizmetler
Mimar Sinan Mah. Ceren Sokak. No:12 D:3
Eren İş Merkezi - Çekmeköy / İstanbul
0(216) 642 4 404
HEMEN TEKLİF ALIN
Blog
Kişisel Web Sitesinin Faydaları

Kişisel web siteleri, günümüz internet dünyasında, insanların kendilerini daha kolay anlatmalarını sağlayan en iyi mecralardır. Milyarlarca sosyal medya hesabının olmasına rağmen bazen belirli konuları hedefleyen insanlara ulaşmak isteriz. Bu tip durumlarda, mikro Bloklar ve kişisel web siteleri yardımımıza yetişir. Kişisel web sitelerinin amacı, sosyal medyada takipçilerimize duyurmak istemediğimiz, onların ilgisini çekmeyecek konuları tüm dünya ile paylaşmak ve bizimle aynı ilgi alanlarına sahip insanlar ile tanışmak olarak nitelendirebiliriz.

 

Kişisel bloğunuz ile internete bir iz bırakmış ve Google da isminizi arayan bir kullanıcıya, izin verdiğiniz kadar kendinizi tanıtmış olursunuz. Yaptıklarınızı, yaşamınızı, gezdiğiniz, gördüğünüz yerleri daha rahat paylaşabilir ve bunlarla ilgili uzun yazılar yazabilirsiniz. Görselliğin ve zamanın oldukça önemli olduğu sosyal mecralarda, paylaştığınız herhangi bir fotoğraf takipçileriniz için birkaç saniyelik ilgi çekerken, kişisel web sitenizde yazdığınız uzun yazılar bile o konuyu aratan insanların vakit ayırarak okumalarını sağlayacaktır.

 

Kişisel Web Sitelerinin Amacı

 

İlgi alanı olunan konular hakkında makaleler yazmak: Kişisel web sitenizde, sanattan spora, siyasetten, bilime kadar ilgili olduğunuz tüm konularda uzun makaleler paylaşabilirsiniz. Sosyal paylaşım sitelerinde yazdığınız birçok yazı insanların tamamının ilgisini çekmeyecek aynı zamanda gizlilik ayarları ile aramalarda çıkmamasına sebep olacaktır. Öte yandan kişisel web sitenizdeki yazılar Google aramalarında çıkabilir ve gerçekten o konuyu arayan kullanıcıların okuması sağlanır.

 

Bir portföy oluşturmak: Ülkemizde özellikle grafik tasarım uzmanları, yazılımcılar, yazarlar, fotoğrafçılar, sanatçılar, sosyal medya uzmanları vb. gibi freelancer olarak tabir ettiğimiz insanlar tarafından oluşturulan kişisel web siteleri birer CV niteliği taşımaktadır. Çalıştığı sektör ile ilgili yaptığı çalışmaları yayınlamak ve kendini göstermek isteyen herkes tarafından oluşturulabilir. Bu amaçla açılan kişisel web siteleri sahip olunan bilgi ve deneyimi sergilemektedir. Ürünlerini katalog haline getirmek isteyen bir firma, işi yapacak uzman kişiyi ararken, daha önce yapmış olduğu çalışmalara bakmak isteyecektir. Böyle bir durumda, kendisi hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığı fotoğrafçı yerine, kişisel web sitesinde portföyünü yayınlayan fotoğrafçıyı seçmesi olası olacaktır. Aynı örnek birçok meslek gurubu için çeşitlendirilebilir. Kendini duyurmak isteyen bir dj, kişisel web sitesi ile yaptığı şarkıları tüm dünya ile paylaşabilir.

 

Hangi amaçla açılmış olursa olsun, kişisel web siteleri internet kullanıcılarının sizin hakkınızda en doğru bilgiye ulaşmasını sağlar. Kendinizi, düşüncelerinizi ve hayat felsefenizi internete aktararak kişisel markanızı oluşturursunuz. İş bulma süreçleriniz kolaylaşır, sizi işe alacak olan kurumlara profesyonelliğinizi gösterirsiniz. Tüm sosyal medya hesaplarınızı web sitenizden yönetebilirsiniz. Çektiğiniz bir fotoğrafı, yazdığınız yeni bir yazıyı ya da kendiniz ile ilgili herhangi bir gelişmeyi sitenizde yayınladıktan sonra tüm sosyal medya hesaplarınızda yayınlamak, içeriği tek tek yayınlamaktan daha kolay olacaktır. Web sitenize çektiğiniz kullanıcı trafiği ile ufak miktarla da gelir elde etmenizde mümkün. Adsense gibi kurulumu kolay reklam ağları bu konuda size yardımcı olacaktır. Takip edilen bir blog oluşturduğunuzda ise, sponsorluk alabilir reklam gelirlerinize ek gelirler elde edebilirsiniz.

 

Tüm bu faydalarının yanı sıra, özellikle bir şeyler yazmak kelime dağarcığınızı geliştirirken, normal hayatınızda kurduğunuz cümleleri doğru seçmenize ve akıcı konuşmanıza neden olacaktır. Sitenizde verdiğiniz doğru ve etkili bilgiler, bu içerikler ile ulaştığınız kitle size hem mutluluk verecek hem de kullanıcılarınız ile bağ kurmanızı sağlayacaktır.