Teklif Al
Bir projeniz mi var ?
İlgilendiğiniz alan(lar)ı seçin formu doldurun, talep ettiğiniz hizmet(ler) hakkında detaylı
bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim
İlgilendiğiniz Hizmetler
Mimar Sinan Mah. Ceren Sokak. No:12 D:3
Eren İş Merkezi - Çekmeköy / İstanbul
0(216) 642 4 404
HEMEN TEKLİF ALIN
Blog
İyi Bir Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Hayatın her alanında olduğu gibi, iyi web sitesine sahip olmak için bolca zaman ve emek harcamak gerekir. Dünya üzerinde başarılı web sitelerine baktığımızda, sahibi olan kullanıcı ya da kurumların ne kadar fedakârlıklar yaptıkları görmekteyiz. Yüksek bütçelere sahip olmak sizleri iyi bir web sitesi sahibi yapmayacağını bilmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Şu 3 soruyu cevaplayın:


1.Projenize inanıyor musunuz?

Başarılı bir web sitesi oluşturmanın en temel kuralı inanmaktan geçer. Popüler bir web sitesi yaratmak için, öncelikle siz sitenize inanmalısınız. Bir e-ticaret sitesi sahibi olduğunuzu düşünün? Satmak istediğiniz ürünlerin satılamayacağını düşünerek bu işe asla girişmeyin. 


2.Projenizi yönetecek yeterli zamanınız var mı?

Konun başında söylediğim gibi, siteniz ile ilgilenecek yeterli zamanınız yoksa içeriklerinizi düzgün giremiyor, sitenizin güncelliğini sağlayamıyorsanız web siteniz milyonlarca çöp siteden biri haline gelebilir.


3.Projenizi yönetecek yeterli bütçeye ve ekibe sahip misiniz?

Her projede olduğu gibi web siteleri proje büyüklüğüne bağlı olarak belirli bir bütçenin ayrılması gerekir. Bu bütçe projenizde çalışacak elemanlarınız ve reklam çalışmaları için gerekli olacaktır.

Eğer cevaplarınız “Evet” ise, sitenizi planlamaya başlayabilirsiniz. Aksi halde yarım kalacak bir projeye asla başlamayın. Size vakit ve para kaybından başka bir şeye neden olmayacaktır.

 

İyi bir web sitesi için Domain Seçimi

Birçok webmaster domain’in bir web sitenin 100 de 30 unu oluşturduğunu düşünür. Proje başlamadan önce, site içeriğine ve amacına uygun bir domain seçilmelidir. Kullanıcılar tarafından akılda kalıcı olması projenin sağlığı açısından önemlidir. Aynı zamanda Premium olarak tabir edilen domainler, Google aramalarında daha kolay üst sıralara çıkmaktadır. Sadece “beyaz tişört” satışı yapacağınız bir e-ticaret sitesi için “beyaztisort.com” gibi seçimi hem seo açısından güçlü hem de kullanıcının arama sonuçlarında ilk giriş yapacağı site olacaktır.

 

Yazılım ve Tasarım

Popüler web siteleri incelendiğinde, hemen hemen hepsinin kendilerine özel yazılımlarının ve tasarımlarının olduğu görülmektedir. Hazır sistemler bir yere kadar ihtiyaçlarınızı karşılasa da, yazılım ve tasarımın özgün olması web sitenizi başarıya götürür. Günümüz internet kullanıcıları artık o kadar bilinçlendi ki, bir siteye ziyaret ettiklerinde site hızından görselliğe kadar değerlendirebiliyor. Bu noktada sitenin logo tasarımı bile önem kazanıyor. Mobil kullanıcıları sitenizi daha rahat gezebilmesi için responsive bir tasarım seçin.

 

SEO Dostu Web Sitesi Olmak

İyi bir web site projesi yaparken seo dan bahsetmemek olmaz. Günümüzde internet sitelerinin 100 de 90’ı Google aramalarında üst sıralarda olmayı hedefliyor ve bu amaçlarına ulaşmak için ciddi paralar harcıyor. Seo dostu bir web sitesine sahip olduğunuza emin olun.

 

Proje Planlaması ve Bütçelendirme

Yazılım ve tasarım aşamasından sonra siteyi yönetecek ekibi kurarak, projenizi tanıtıma geçebilirsiniz. Bu noktada bütçenizi doğru kullanmak, web siteniz gelir elde etmeye başlamadan önce projenizin sağlığı açısından önemli. Binlerce dolar bütçeler ile kurulan siteler bile planlama hataları nedeniyle iflas edebilmektedir.

 

Sosyal Medyanın Gücünden Faydalanmak

Projenizi kitlelere ulaştırmanın en kolay yolu sosyal medya reklamlarından geçer. Milyarlarca insanın kullanıdığı Facebook, Twitter ve instagram gibi platformlar, projenizi tanıtmanın en kolay yolu olacaktır. Ürünlerinizi veya içeriklerinizi sosyal ağlarda paylaşarak, daha fazla kitleye ulaşmak mümkün.

 

Özgün Olun!

                Bir web sitesi için özgün olmak, rakiplerinden daha kolay ayrılmayı sağlar. İçerikleriniz, fotoğraflarınız, kullandığınız grafikler, yazılımınızı ve reklam politikanız ne kadar özgün olursa başarıyı elde etmeniz kolay olacaktır.