Teklif Al
Bir projeniz mi var ?
İlgilendiğiniz alan(lar)ı seçin formu doldurun, talep ettiğiniz hizmet(ler) hakkında detaylı
bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim
İlgilendiğiniz Hizmetler
Mimar Sinan Mah. Ceren Sokak. No:12 D:3
Eren İş Merkezi - Çekmeköy / İstanbul
0(216) 642 4 404
HEMEN TEKLİF ALIN
Neler Yaparız

Web Site Analizi

Firma, kurum ve kuruluşunuzun internet sitesinin rekabetçi ortamlarda kendini gösterebilmesi
ve çağın hızla değişen koşullarına ayak uydurması için kullandığınız teknolojilerin, görsellerin
veya yazılımların yanı sıra arama motoru dostu olması da bir o kadar önemli. Doğru Seo
alt yapısının oluşturulmasının başında ise web site analizi yatıyor. Web siteleri kullanıcılarını,
firmalar ise müşterilerinin önemli bir kısmını artık Google gibi arama motorlarından sağlamaktadır.
Arama motorlarından gelen kullanıcılar direk hedef kitleyi oluşturduğu için, arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmak tüm web sitelerin en büyük amacı haline dönüştü. Yapılan araştırmalar Google da her hangi bir kelimeyi, hizmeti ya da ürünü aratan kullanıcıların 100 de 90 oranında ilk sayfadaki sonuçlara baktığını ve o sitelere yöneldiğini gösteriyor. Bu yüzde 90’lık kısmın büyük bölümünü ise ilk sırada çıkan web sitesi alıyor.
Arama sonuçlarında üst sıralarda yer alma savaşı, SEO’nun önemini gözler önüne seriyor. Doğru planlandığında kullanıcı sayılarını bariz şekilde arttıran Arama motoru optimizasyonu, yanlış yapıldığında ise web siteleri için geri dönülmez kayıplara neden olabilmektedir. Dörtyüzdört yazılım olarak web sitelerinizi en iyi araç ve programlar ile analiz ediyor, Seo alt yapınızın oluşturulması ve arama motorlarında görünüz olmanızı sağlıyoruz.
Web Siteniz Seo İle Uyumlu mu?
Milyarlarca web sitesinin tek amacının Google’da ilk sırada çıkmak olduğunu düşünürsek peki, sizin siteniz arama sonuçlarında nerede yer alıyor? Yapmanız gereken bizlerle iletişime geçerek siteniz için doğru web analizleri yaptırmak. Gelin sitenizi, anahtar kelimeleriniz, site ziyaretçi sayılılarınız, mevcut ürün ve hizmet satışlarınıza göre değerlendirerek doğru ve etkili seo çalışma planınızı hazırlayalım. Site yazılımınızın seo uyumluluğunu test edelim, doğru anahtar kelimelerinizi seçmenize yardımcı olalım ve ürün hizmetlerinizin satışını arttıralım. Google aramalarında bir sayfa bile üstte çıkmak firmanıza olumlu geri dönüşler sağlayacaktır.
Neler Yapabiliriz?
  • Web Sitenizin Seo uyumu, analizi ve iyileştirmesi
  • Web Sitenizin Hız-Performans Testi ve iyileştirmesi
  • Web Sitenizin Müşteri odaklı kullanımı
Web site analizi neleri içerir?

Site analizi için öncelikle web sitenizde herhangi bir analiz aracı bulunmuyorsa, Google Analytics aracını site kodlarınıza entegre ediyoruz. Google Analytics verilerinizi yaklaşık 1 hafta boyunca inceliyoruz. En iyi web site analizi, web sitenizi arama sonuçlarında çıkartacak kelimelerin doğru tespiti ile başlar. Bu kelimeleri hedefleyen rakip web sitelerin analizi ile devam eder. Her gün kaç kullanıcı bu kelimeleri arama motorlarına yazıyor? Haftanın hangi günleri ve saatleri daha çok arama oluyor? Aramaların ne kadarını bayan ya da erkek kullanıcılar yaparken, site hangi yaş guruplarına hitap ediyor? Web site yazılımınız ne kadar yeterli? Sayfa açılış hızlarınız, görsellerinizin yerleşimi, sayfa kodlamalarının doğru yapılmış olup olmaması, gerekli site içi ve dışı link çalışmaları gibi tüm detayları sizin için analiz ediyor ve raporlayarak, siteniz için en uygun seo stratejisini oluşturuyoruz. Tekil ziyaretçi sayılarınız, tekrar gelen kullanıcılarınızın tespiti, trafik kaynaklarınızın arama motorlarımı yoksa sosyal ağlar mı olduğu, siteye gelen ziyaretçilerin sitede geçirdikleri ortalama süreler, hemen çıkma oranları ve en çok ziyaret alan sayfaları sizin için tespit ediyoruz.

Unutmayın! Kötü analiz ve seo web sitenize harcadığınız emek ve zamanı geri dönülmez şekilde etkileyebilir. Bilinçsizce yapılan çalışmalar sitenizi arama sonuçlarında arka sayfalara atabilir. Bu tip çalışmaların doğurduğu sonuçları, geriye düşen siteyi üst sıralara çıkarmak, henüz hiç seo çalışması yapılmamış bir web sitesini üst sıralara taşımaktan daha zordur.

Bu karmaşık gibi görünen analizleri düzenli olarak yaparak, web site performansınızı nasıl artıracağımız konusunda hizmet vermekteyiz. Web site analizi için uzman kadromuz ile yanınızdayız.