Teklif Al
Bir projeniz mi var ?
İlgilendiğiniz alan(lar)ı seçin formu doldurun, talep ettiğiniz hizmet(ler) hakkında detaylı
bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim
İlgilendiğiniz Hizmetler
Mimar Sinan Mah. Ceren Sokak. No:12 D:3
Eren İş Merkezi - Çekmeköy / İstanbul
0(216) 642 4 404
HEMEN TEKLİF ALIN
Neler Yaparız

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Türkçemizde henüz bir karşılığı olmayan SEO, Arama motoru optimizasyonu kelimelerinin
İngilizce karşılığı olan Searce Engine Optimization kelimelerinin kısaltmasıdır. Yeni kurulan
bir firma, kurumsal kimlik tasarımını oluşturmuş, en iyi teknoloji ile web sitesini hazırlamış ve
internetteki yayın hayatına başlamış olabilir. Peki ya sitenizi milyonlarca insana nasıl
göstereceksiniz? Ziyaretçilerinizi nereden temin edeceksiniz? İşte bu noktada tüm web
siteleri için artık en büyük amaç, arama motorlarında görünür olmak, hedef kelime veya
kelimelerden trafik elde etmek olmuştur.
Arama motorlarında görünür olmanın önemi?
Her geçen gün internet kullanımının artması ve kullanıcılarının arama motorlarının kullanımına alışması, internetin tanımını değiştirmiş, kullanıcının Google ve benzeri arama motorlarını internetin tamamı zannetmelerini sağlamıştır. İlk defa bilgisayar ile tanışan her hangi bir kullanıcıya bilgisayarı açma kapamayı öğrendikten sonra Google da nasıl arama yapacağı gösterilmektedir. Ülkemizde facebook.com sitesine bağlanmak isteyen kullanıcıların 100 de 80 i, Google Chrome browserını açtıktan sonra arama kısmına “facebook” yazarak çıkan arama sonuçlarında ilk sıradaki sonuca tıklıyor ve siteye giriş yapıyor. Kullanıcı tarafından bilinen sürekli ziyaret edilen bir siteye giriş yapmak için bile Google aramaları kullanılıyor. Bu tip bir kullanım tüm internet kullanıcıların alışkanlığı haline gelmişken, arama motorlarında görünür olmanın ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor.
SEO işini uzmanına bırakın!
Her gün yenileri eklenen milyonlarca web sitesi, artan rekabet ortamı, online ürün ve hizmet satışlarının artışı, pazarın gün geçtikçe büyümesi yarışın ve dolayısıyla yeni bir sektörün oluşmasını sağladı. Kendisini “Seo Uzmanı” olarak adlandıran birçok kişi, web sitelerini ilk sayfa ve ilk sıraya çıkarma vaatleri ile oyalayarak yüklü ücretler alıyor. Uzman olmayan kişiler tarafından yapılan çalışmalar ise, arama motorlarında olumsuz etkilere neden olarak, web sitelerinin sıralamalarda geri düşmesini sağlıyor. Bu noktada çalışmayı yaptıran web sitesi, seo için harcadığı ücreti, arama motorlarında geri dönülmesi zor zararları ve en önemlisi site için hayati önem taşıyan vakit kaybını yaşıyor. Dörtyüzdört Yazılım web sitelerinizi doğru şekilde analiz ederek sizin için en uygun planı çıkartmakta ve uygulamaktadır. Çalışma yapacağımız siteyi, hedef kitlesini ve rakiplerini iyi kavrayarak, tüm site içi ve site dışı çalışmaları dikkatlice yapmaktayız.
Güncellemeleri Takip Ediyoruz!
Arama motorlarının çalışma prensiplerini anlamak kolay bir iş değildir. Sıralamaların doğru şekilde yapılması için Google gibi siteler sürekli olarak algoritmalarını geliştirmekte ve yeni kriterler eklemektedir. Bir önceki güncellemede backlink çalışmaları sıralamaya etki ederken, bir sonraki güncellemede, içerik özgünlüğü site içi linkleme gibi kriterler sıralama değişimine neden olabilir. Arama motorlarının sıralamasına etki eden bu kriterler, sürekli çalışma, araştırma ve belirli tecrübelere dayanarak tespit edilir ve sitelere uygulanır. Bir önceki algoritmada üst sıralara çıkan web sitesi, Google’ın kendini güncellemesi ile yeni algoritma sonrasında alt sıralara düşebilir. Sürekli olarak 1. Sırada olmak hiçbir site için mümkün değildir. Web sitelerinizin bu tip değişimlerden etkilenmemesi için, Dörtyüzdört Yazılım olarak yeni çıkan algoritmaları anlık olarak takip ediyoruz. Web sitenizin sıralamadaki yerinin değişmemesi için yeni algoritmanın gereksinimlerini uyguluyoruz.
Siteleriniz için en seo çalışması!

Etkili bir seo çalışma, web sitenin doğru analizi ile başlar. Uzman ekibimiz, web sitenizin içinde bulunduğu rekabet ortamını, rakip web sitelerinin durumunu, arama sonuçları için hedeflenen kelimeleri en iyi şekilde analiz eder, bir plan, program çerçevesinde çalışma stratejisini hazırlayıp uygulamaya dökeriz. Başarı beklenen anahtar kelimeleri, kelimenin aranma rakamlarını ve mevcut rekabet durumunu inceleriz. Sitenize daha önce herhangi bir çalışma yapılmış ise, bu çalışmaların optimizasyon kriterlerine ve güncel algoritma gereksinimlerine uygunluğunu kontrol ederiz. Site içi ve dışı tüm çalışmaları detaylı bir rapor halinde sizlere sunarız. Çalışmalarımızı belirli bir dönem için yapmıyor sürekli sitenizin gelişimini takip eder ve çalışmalara devam ederiz.